Elektirikli Şömine Tercih Edilme Sebepleri Ve Nasıl Kullanılır?

Dekorasyona önem veriyorsanız evinizde elektrikli şömine seçiminiz evinize güzel bir hava katar.

Şömine yüzyıllardır iç mekan tasarımının bir odak noktası olarak kullanılmıştır. Bu tür tasarımlar tarihimizden soğukla birlikte ısınma ihtiyaşlarından gelmiştir. Ateş ile ısınmaya dekoratif hava verilerek kötü görüntü yok edilmiştir. Kış günleri ısnmak için sığındığımız şömine dekoratif havası ile bizleri kendine daha çok çekmektedir. Bir sorun var ki odun ve Kömür ile çıkan kirli görüntü sizleri rahatsız etmektedir. Yetmezmiş gibi kül nedeni ile temizlik sorun oluyor, dumandan etkilenemete cabası. Hepsinden kurtulmak istiyorsunuz ama şömineden vaz geçemiyorsanız Elektirikli şömine Tam sizlere göre.

Elektrikli Şömine bir çözüm ürünüdür: Şömine dendiğinde akla ilk gelen içersin de odun yakılan, görsel etkisinin yanı sıra ısıtma ve pişirme özellikleri de olan doğal odunlu şöminedir . Her ne kadar günümüz şehir yaşantısında kullanımı zor olsa da, doğal ateş görseli, çıtırtısı, odun kokusu gibi faktörlerle odunlu şömine ilk etapta öncelikli olarak arzu edilen şömine modeli olarak karşımıza çıkar, tabiî ki bunu gerçekleştirmek her zaman mümkün olamayabilir. Odunlu şömine kurulumu için gerekli olan baca şartı her mekanda sağlanamayabilir veya mevcut baca özellikleri istenilen şömine için yeterli olmayabilir, ayrıca odunlu şömine ve ısı odasının kaplayacağı alan ve derinlik gibi boyutsal şartlar karşılanamayabilir ve böyle bir durumda ya şömine yapmaktan vazgeçilmesi gerekir yada alternatif şömineler değerlendirilir, işte bu aşamada Elektrikli şömine uygun bir çözüm ürünü olarak karşımıza çıkar. Bacaya ihtiyaç duymaması, hemen hemen her mekana sorunsuz uygulanabilmesi, çok küçük hacimler için dahi seçeneklerinin bulunması bu ürünler için tercih sebebidir.

Elektrikli şöminelerin kullanımı kolay ve pratiktir. Timer ve termostat fonksiyonlarının devreye sokulabilen modelleriyle son derece emniyetli ve sorunsuz ürünlerdir. İstenilen her ortamda şömine keyfini yaşamanıza olanak tanıyan bu şömineler, her mekana uygun geniş model seçeneği, uzaktan kumanda ile kolay kullanım, 2 kw’a kadar ısıtma gücü ve en önemli özelliği gerçeği aratmayan görsel bir alev şöleni yaratmasıdır. Isıtmadan daha çok görsel amaçla kullanılır. Gerek modern, gerek klasik, gerek retro modelleri ile dekorasyon tarzınıza uygun her mekana göre elektrikli şömine alternetiflerini bulmak mümkündür. Yaklaşık 20 metrekarelik bir odayı 1 saate yakın bir sürede ancak ısıtabilmektedirler. Isı ve görüntü modlarının ayrı çalışılabilir seçenekleri ileride günümüz ekonomi şartlarına da uygunluk sağlayacaktır. Çok şık ve zarif görünüme sahip olan şömineler ile soğuk kış günlerinde hem ısınabilir hem de karşısında çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Son olarak, ısınma amaçlı kullanacaklar için tavsiyemiz odunlu şöminedir. Fakat odunlu şömineler için baca ve orta boyutlu bir inşaat işi gerekirken, aynı şekilde doğalgazlı şömineler içinde yine baca, gaz hattı ve detaylı bir montaj gerekmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish