Şömine Kullanımı Hakkında

Şömine Kullanımı Hakkında; Şömineler evlerde dekoratif bir alan yaratmanıza yardımcı olacak en önemli öğedir. Kurulumu ve temizliği oldukça önem gerektiren şöminelerin bakımı daima aksatılmadan yapılmalıdır.

Şömine Kullanımı Hakkında; Şöminelerde elverişli ısı elde edebilmek için güvenlik ve ısı iletkenliği çok önemlidir. Şömine uzman ekiplerce ve şöminenin bulunduğu ortama uygun olarak kurulmalıdır.Hava akımının transferine dikkat edilmelidir. Şömineler mekanı iyi ısıtamıyorsa bunun sebebi yanlış baca bağlantısıdır. Bacalarda esnek metal kullanımı ileriye dönük sorunlar doğurabilmektedir. Baca bağlantılarının doğru yapılması gerekir.

Şömine uzman ekiplerce, dışarıdan hava akımına elverişli şekilde ve şöminenin bulunduğu ortama uygun olarak kurulmalıdır. Şömine kurulurken şömine baca bağlantısı açısı 0o ile 45o arasında olmalıdır.Baca bağlantısında esnek metal boruların kurulması ileriye dönük olarak sıkıntı doğura bilir. Şömineden şayet istenilen oranda randıman alınamıyorsa bunun en başlı sebeplerinden ilki yanlış yapılan baca bağlantısıdır.  Hazneden elde edilen ısıya dayanıklı ve yoğunluğa bağlı olarak sızdırmama özeliği olması gerekir. Baca içi kesit alanın dairesel olmasına dikkat edilmelidir.

Bize Ulaşın

+90 (216) 641 72 28

Daha Fazla İletişim Bilgisi İçin Tıklayın

Bir Cevap Yazın

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish